Dom maklerski Nowy Dwór Mazowiecki

Artykuł Miesiąca Mazowieckie

Że nikomu nie umknęło powiedzenie, że ropa naftowa na świecie uważana jest za czarne złoto. Wystarczy tylko zauważyć jakie duże są ofercie jej skorzystania. Nie wyłącznie szuka ona wykonanie przy prac paliwa.

Dom maklerski Grodzisk Mazowiecki

Pokazuje się, że pochodne ropy można zlokalizować w paliwach syntetycznych, grafitowych elektrodach, i dostaje się spośród niej nawet podczas wytopu stali. Czy o inwestować w ropę? Wiele inwestorów wciąż się zastanawia. A kiedy podejmą już decyzję, pojawia się kolejne pytanie: Jak wkładać w ropę, jaka zamierza wiele obliczy?

Jak zarobić na taniejącej ropie?
Reklama

Inwestycja w treści i ETF-y

Rozpocznijmy z tego, że jedno wydobycie ropy, do zrealizowania gotowego produktu jest wyjątkowo trudny i wydany na zdrowe poziomy. Kolejno określają się one:

upsetream
midstream
downstream

Z reguły największe korporacji zabierające się wydobycie ropy, montują w swojej roli zarówno upstream kiedy również downstream. Czym stanowi zatem upstream? Mówiąc prościej istnieje więc wyszukiwanie złóż ropy co świadczy, że realizując w ostatnim rynku, staje się beneficjentem cen ropy, które często wzrastają. Midstream jest natomiast odpowiedzialny za transporty wydobytej ropy, jaka traktuje żyć zdolna do przetworzenia.

Dom maklerski Grodzisk Mazowiecki

W ostatnim zakresie na giełdzie działa spółka Enterprise Product Partners. Nie da się ukryć, że inwestorzy spośród tego regionu mogą pochwalić się znaczną stabilnością w zestawieniu do tych, inwestujących w upstream. Dzieje się właśnie dlatego że opłaty za sam transport surowca są nieznacznie uzależnione z wartości samej ropy. Tym ze wspomnianych kroków jest downstream. Porusza się z wszystkimi segmentami związanymi z przetwórstwem surowca w gotowy produkt. W jego zakres wchodzi również sprzedaż detaliczna i hurtowa. Znaczy to, że inwestorzy w ostatnim zakresie, korzystają w sukcesu spadków ceny ropy naftowej.
Dom maklerski Grodzisk Mazowiecki

Gdy w czytelniejszy rozwiązanie zainwestować w ropę naftową?

Drinku z najpopularniejszych środków na inwestycję w ropę naftową jest po prostu zakupienie ETF, jaki stanowi ściśle połączony z ceną ropy naftowej. Znaczy to, że mogą stanowić toż ETF na organizacji z pozostałych sektorów- połączonych z ropą naftową, lecz i kontrakty o konkretnym czasie. Nie kilka jeśli inwestorzy zdecydują się na zakup ETF muszą koniecznie sprawdzić politykę inwestycyjną, a ponadto całą strukturę opłat.

Dom maklerski Grodzisk Mazowiecki

Które są instrumenty pochodne, o których wiedza przybliży Cię do sukcesywnej inwestycji?

Zainteresujmy się teraz metodami inwestowania w ropę naftową, a przy zastosowaniu różnych instrumentów pochodnych, jakie są notowane na targu uregulowanym, a dodatkowo na targu znanym jako OTC. Nie kilka jednak, inwestorzy decydując się na takie podejście, muszą dobrze rozróżnić typy ropy naftowej, a ponadto czasy wykonania, i przede wszystkim znaczenie zarówno contango kiedy również backwardation. Przejdźmy właśnie do tego, że żyją na giełdzie dwa, najpopularniejsze typy ropy naftowej. Stanowią toż:

WTI
Brent

Oczywiście wyspecjalizowani inwestorzy, mogą doszukać się także mniej swoich rodzajów, które podobnie są notowane na giełdzie. Najcięższy plus najlepszy handel robi się jednak na dwóch wyżej wspomnianych rodzajach. Ropa WTI charakteryzuje się przede wszystkim niższą gęstością i delikatniejszą zawartością siarki niż inny rodzaj- Brent. Kontrakty na ostatni sposób znajdziecie na giełdzie NYMEX. Stanowią więc zazwyczaj kontrakty terminowe, i wielkość pojedynczego wynosi zwykle 1000 baryłek surowca. Ropa Brent wynika z mieszanki ropy z Morza Północnego. Zajmuje ona pełniejszą pojemność siarki, niż omawiany poprzedni rodzaj, a więcej jest wystarczająco gęsta. Największy handel robi się na platformie ICE i również jak w ubiegłym przypadku, jeden kontrakt terminowy obejmuje 1000 baryłek surowca. Inwestorzy muszą również wiedzieć, że różnica jakości pomiędzy rodzajem ropy WTI, i rodzajem ropy Brent sprawiła to, iż to WTI było nieznacznie droższym surowcem.

Dom maklerski Grodzisk Mazowiecki

Nie kilka jednak wraz z rewolucją łupkową w USA nastąpiła kolosalna zmiana kierunku plus toż dziś ropa Brent stawała się ważniejsza od WTI. W kwietniu ostatniego roku, ropa Brent była droższa od WTI o prawie 50 dolarów. Ropa WTI zaliczyła również ujemną cenę terminową, gdyż doświadczyła załamania popytu i barku mieszkań na przechowywanie surowca. Inwestorzy muszą również zrozumieć, zanim podejmą się inwestycji przy pomocy kontraktów krótkoterminowych, muszą również zrozumieć różnicę pomiędzy ceną rynkową, która fachowo wymienia się spotową, a jeszcze ceną terminową. Zwykle, teoretycznie cena rynkowa dzieli się dobrze z wartości terminowej. Wpływ ma na toż dużo czynników, i przede wszystkim poziom stóp procentowych, kiedy również prognozowana produkcja, oraz w szczególności popyt na indywidualny produkt. Jeżeli jednak inwestorzy kwalifikują się na zainwestowanie przy pomocy instrumentów pochodnych, muszą dokładnie zrozumieć terminy cotango i backwardation.

Czy zatem inwestycja w ropę naftową się opłaca?

Należy wiedzieć, że jedna inwestycja w ropę wtedy nie tylko sprzedaż a sprzedaż krótkoterminowego kontraktu czy tegoż CFD. Inwestorzy są pełny zakres możliwości zarówno przy ETF, które i można związać z innymi, opcyjnymi strategiami. Jeżeli jednak inwestorzy dopiero co chcą wkroczyć na plac handlu czarnym złotem, muszą poznać specyfikę surowca, a ponadto elementów inwestycyjnych. Wówczas inwestycja w ropę naftową będzie wyjątkowo opłacalna. Dom maklerski Grodzisk Mazowiecki

zobacz również Czy warto inwestować w ropę?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments